İşlem Hakkında

Botoks, yüzdeki mimik kırışıklıklarını, alın çizgilerini, kaz ayağı çizgilerini ve dudak üstü çizgilerini azaltmak için etkili bir çözümdür. Bu işlemi
ED+ Clinic Nişantaşı farkı ile deneyimleyin!

  Neden ED+ Clinic Nişantaşı?

  Premium Kalitede Materyal Kullanımı

  Lüx & Elegant Klinikte Üst Düzey Hizmet

  İşlem Sonrası Sürecin Takibi

  Ücretsiz Botoks konsültasyonu için formu doldurun

   Botoks ile Gençliğinizi Geri Kazanın!

   Yıllar boyunca mimik kaslarının çalışması, cildin üzerini kaplayan deride kırışıklıklara ve yüzdeki dinamik çizgilere sebep olur. En sık rastlanan çizgiler alın, kaş arası, göz kenarları ve dudak çevresinde ortaya çıkar. Botoks, yüzdeki bu mimik kırışıklıklarını, alın çizgilerini, kaz ayağı çizgilerini ve dudak üstü çizgilerini azaltmak için etkili bir çözümdür. Aynı zamanda boyun çizgilerini düzeltmeye ve çene sıkılığını artırmaya da yardımcı olurken aşırı terleme sorunu yaşayanlar için de etkili bir tedavidir.

   Botoks uygulaması enjeksiyon şeklinde gerçekleştirilir ve genellikle ağrısızdır; enjeksiyon anında hafif bir rahatsızlık hissedilebilir. Mimik kaslarının hareketlerinin azaltılması gerektiğinde, enjeksiyonlar mimik kaslarına yapılırken terleme sorununun çözümü için deriye enjeksiyonlar yapılır. Botoks'un etkisi enjeksiyondan sonra 3-4 gün içinde belirginleşir ve ilk haftada tam olarak ortaya çıkar. Bu etki süresi genellikle 4-6 ay boyunca devam eder. Botoks'un etkisi azaldığında, işlem tekrarlanabilir.

   ED+ Clinic Nişantaşı olarak, Botoks işlemini uzman hekimlerimiz ve profesyonel ekibimiz tarafından sizin beklentilerinize uygun şekilde uygulanır. Botoks sayesinde güzelliğinizi en iyi şekilde ortaya çıkarabilirsiniz.

   Sık Sorulan Sorular

   Botoks Nedir ve Nasıl Uygulanır?

   Botoks, yüz kırışıklıklarının ve aşırı terlemenin tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Enjeksiyon şeklinde uygulanır ve genellikle ağrısızdır; enjeksiyon anında hafif bir rahatsızlık hissedilebilir. Mimik kaslarının hareketlerini azaltmak için kas içine, terleme sorununu çözmek için deri altına enjeksiyon yapılır.

   Botoks'un Etkisi Ne Kadar Sürer?

   Botoks uygulamasının etkisi, enjeksiyondan sonra 3-4 gün içinde başlar ve genellikle 4-6 ay boyunca devam eder. Etki azaldığında, işlem tekrarlanabilir.

   Botoks Yüz İfadesini Etkiler mi?

   Botoks uygulamasının temel amacı yüz ifadesini tamamen ortadan kaldırmak değil, mimikleri hafifletmek ve yüze doğal bir estetik görünüm kazandırmaktır. Uygulama yanlış ellerde yapıldığında ifadesiz bir görünüme sebep olabilir. Bu nedenle, Botoks işlemi mutlaka uzmanlar tarafından yapılmalıdır.

   Botoks'un Yan Etkileri Var mı?

   Genellikle Botoks'un ciddi bir yan etkisi yoktur. Uygulama sonrası hafif şişlik, morarma gibi geçici etkiler görülebilir, nadiren göz kapağında geçici düşüklük yaşanabilir. Uygulama öncesinde bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Seans Sayısı

   1-3 Seans

   Kalıcılık

   4 -6 Ay

   İşlem Süresi

   30 Dakika

   Anestezi

   Krem İle Anestezi

   Diğer İşlemler